Canpionato Dialetàl Edissioni

El Canpionato del mondo de le tradissioni veronesi, un qualcosa de unico, par imparàr qualcosa e portàr la veronesità nel mondo. Ognuno de voialtri pol parteçipàr e no costa gnente, l'importante l'è gòdarse. Ogni canpionato finisse co' la consegna de le pergamene e dei premi durante la serata evento, par darghe la possibilità a ci pol, de incontrarse, far do ciàcole e passàr un momento in alegria. Qua soto i canpioni de le vece edissioni.

 



EDISSIÓN XVIII - 2016 TROFEO SAN ROCO

EDISSIÓN XVIII - 2016 TROFEO SAN ROCO
1° Élo gnente?
2° Elkjaer sindaco
3° I Fiòi del bandàr

VIII PREMIO BARBARANI: I Fioi del bandàr
Premio Sinpatia: Mocàio in pingolón
Premio Secia: Le Ave mate
Premio Asso de Cope: Elkjaer Sindaco
Premio Mastino de la Combatività: I Fioi del bandàr


Squadre "Estero-Veronesi" partecipanti:
I Ganassoni (Canada)
San Lorenso Rosario (Argentina)

Squadre Partecipanti 15

EDISSIÓN XVII - 2015 - TROFEO SANDOKAN

EDISSIÓN XVII - 2015 - TROFEO SANDOKAN
1° Dighe ochi ti a le ànare
2° Fritaja co' la sèola
3° Taca la cola

VII° TROFEO BARBARANI: Fritàja co' la sèola
Premio Sinpatia: SI-MI-8
Premio Secia: Le Ave mate
Premio Asso de Cope: Fritàja co' la sèola

Squadre "Estero-Veronesi" partecipanti:
I Ganassoni (Canada)
San Lorenso Rosario (Argentina)

Squadre Partecipanti 11

EDISSIÓN XVI - 2014 - 5° TROFEO AL CALMIERE

EDISSIÓN XVI - 2014 - 5° TROFEO AL CALMIERE
Fritaja co' la sèola
2° I tri Farfarei
De chi e de là de l'Adese

VI° TROFEO BARBARANI: Taca la cola
Premio Sinpatia: Dighe ochi ti a le ànare
Premio Secia: Le Ave mate
Premio Asso de Cope: I tri Farfarei

Squadre "Estero-Veronesi" partecipanti:
Bala che vegna - Barçelona (Spagna)
I Mastini de Còrdoba  (Argentina)
I Ganassoni - Toronto (Canada)


Squadre Partecipanti 13

EDISSIÓN XV - 2013  4° TROFEO AL CALMIERE

EDISSIÓN XV - 2013 - 4° TROFEO AL CALMIERE
1° Pescantinopoli
2° El Cioca (Premio Asso de Cope)
3° Briscola & Scartìn

V° TROFEO BARBARANI: Briscola & Scartìn
Premio secia: Quei dei Rofioi
Premia Sinpatia: Briscola & Scartìn

Squadre "Estero-Veronesi" partecipanti:
Polenta e Catalogna - Barçelona (Spagna)
Sempre onti co' la patente a ponti - Tuxtla G. (Mex)
I Ganassoni - Toronto (Can)

Squadre Partecipanti 15

EDISSIÓN XIV 12/2011 - CENPIONS LIG

EDISSIÓN XIV 12/2011 - CENPIONS LIG - TROFEO DE SANTA LUSSIA
1° Taca la cola
2° Fritaja co' la Séola
3° Posto - Le Ave Mate

Le méio squadre che iè riussì a vìnsar un premio o un titolo ne le véce edissioni del Canpionato Dialetàl. Dimande su "Cruciverba / Anagrami" e "Poesie"


Squadre:
1-Ave Mate (Premio Barbarani+Canpionato Dialetàl+PremioSecia)
2-I Du Falcheti (Canpionato Dialetàl)
3-Fritaja co' la seola (Premio Barbarani+Canpionato Dialetàl)
4-Tri Farfarei (Premio Barbarani+PremioSecia)
5-Taca la cola (Premio Barbarani)
6-Pita de Tachéto (Premio Mastino Combatività)
7-Stracamassele (Canpionato Dialetàl)
+1 Bugnon & Bugansa (Fora quota Top 10)

Squadre Partecipanti 8

EDISSIÓN XIII - 2011 - 3° TROFEO AL CALMIERE

EDISSIÓN XIII - 2011 - 3° TROFEO AL CALMIERE
1° Posto - I Du Falcheti
2° Posto - Le Ave Mate
3° Posto - I tri Farfarei

IV TROFEO BARBARANI - Le Ave Mate

Premio Secia e Testina da brodo- Le Ave Mate
Premio Mastino de la Conbatività ' - Saoni e Saonete
Premio Sinpatia - Du diei nei oci


Squadre "Estero-Veronesi" partecipanti:
Ganassoni - Toronto (Canada)
Le Suche Baruche- Barcelona-Granollers (Spagna)
Polenta consà e sorda - Tuxtla Gutierrez (Mex)

Squadre Partecipanti Totali: 22

 

EDISSIÓN XII - 2010 - 2° TROFEO AL CALMIERE

EDISSIÓN XII - 2010 - 2° TROFEO AL CALMIERE
1° posto - Ave Mate
2° posto e Asso de Cope - I du Falcheti
3° Posto e Premio Secia - Fritaja co' la seola

III° TROFEO BARBARANI - Tri Farfarei
Titolo Testina da Brodo - Ave Mate
Premio Mastino conbatività - San Martìn de le Forete (Spa)
Premio Sinpatia - Sisòre Sbeché


Squadre "Estero-Veronesi" partecipanti:
Ganassoni - Toronto (Canada)
Le Suche Baruche- Barcelona-Granollers (Spagna)
San Martin de le Forete - La Herradura de Granada (Spagna)
Supa de sucoi - Dublìn (Irlanda)
Cori e Tasi anca st'ano - Isolalta/Vilafr./Tucuman (Arg)

Squadre Partecipanti 26

EDISSIÓN XI - 2009 - 1° TROFEO AL CALMIERE

EDISSIÓN XI - 2009 - 1° TROFEO AL CALMIERE
1° Posto - Fritaja co' la Seola
2° Posto e premio Asso de Cope - Elkjaer Sindaco
3° Posto - I Tri Farfarei

II° TROFEO BARBARANI - El Conte Seola
Premio Secia e Titolo Testina da Brodo - Ave Mate

Premio Simpatia - To Sorela!
Premio Mastino (dal 21° al 9° Posto) - To Sorela!


Squadre "Estero-Veronesi" partecipanti:
Un Veronese a Mar del Plata (ARG)
Polenta a la Catalana (SPA)

Squadre Partecipanti 25

EDISSIÓN X - 2008

EDISSIÓN X - 2008
1° Posto - Buteleti sensa buganse
2° Posto e Titolo Asso de Cope - Rh Bardolino Positivo
3° Posto I Brigaldoli

I° TROFEO BARBARANI: Fritaja con la seola
Premio Simpatia: I Meo de la coà

Premio Mastino de la Combatività: Quei del Formaio
Premio Secia e Titolo Testina da Brodo: Ave Mate


Squadre "Estero-Veronesi" partecipanti:
Verona United (Regno Unito)
Campa cavàl (Catalogna Spagna)
Cori e tasi (Spagna)
I Ganassoni (Canada)
Merica (Brasil)

Squadre Partecipanti 26

 

EDISSIÓN IX - 2007 - TROFEO DE L'ÀDESE

EDISSIÓN IX - 2007 - TROFEO DE L'ÀDESE
1° Bala che vegna (SPA) e Straca Massele
2° Ave Mate
3° Moremo co' la goba, ma col gosso no!

Premio Sinpatia: Buteleti co' le s-giàvare
Premio Secia e Testina da Brodo: Ave Mate
Premio Asso de Cope: Ave Mate
Premio Mastino de la Combatività: La Pita de Tacheto


Squadre "Estero-Veronesi" partecipanti:
Bala che vegna (Spagna)
I Ganassoni (Canada)
Verona Paulista (Brasil)

Squadre Partecipanti 29

 

EDISSIÓN VIII - 2006 - TROFEO PORTA SAN ZEN

EDISSIÓN VIII - 2006 - TROFEO PORTA SAN ZEN
1a Fritaja con la çeola
2a Rh Bardolino Positivo
3a I Cavassini

Premio Sinpatia: Zin Zeta Forbezeta
Premio Secia e Testina da Brodo : Rh Bardolin Positivo
Premio Asso de Cope: Rh Bardolin Positivo
Premio Mastino de la Combatività: Ci ghe dirli


Squadre "Estero-Veronesi" partecipanti:
1a I Ganassoni (Canada)
2a Granduca de la Pignata (Lussemburgo)
3a Zente Alegre (Brasil)

Squadre Partecipanti 27

EDISSIÓN VII - 2005 - TROFEO TOMASO DA VICO

EDISSIÓN VII - 2005 - TROFEO TOMASO DA VICO
1a La Fameja
2a I Cavassini
3a Rh Bardolin Positivo

Premio Sinpatia: I Straca Masele
Premio Secia e Testina da Brodo : Le Ave Mate
Premio Asso de Cope: I Cavassini
Premio Mastino de la Combatività: FaCriar


Squadre "Estero-Veronesi" partecipanti:
I Mussi Catalani (Spagna)
Granduca de la Pignata (Lussemburgo)
Cin Cin Verona (U.S.A.)
Atletic Alegre (Brasil)
Un Piston al dì (U.S.A.)
I Ganassoni (Canada)

Squadre Partecipanti 41

EDISSIÓN VI - 2004 - TROFEO VERONA RATERIANA

EDISSIÓN VI - 2004 - TROFEO VERONA RATERIANA
1° Cavassini
2° Petarina e Petaroni
3° Quei che la Pearà

Premio Sinpatia: Onto de Gombio
Premio Secia: RH Bardolino +
Premio Asso de Cope: La Petarina e i Petaroni
Premio Mastino (Combatività) : Amizi del Pistor
Premio Special Forsa e Corajo (Bona volontà): I Mastegabrodo

Squadre "Estero-Veronesi" partecipanti:
I Mussi Catalani (Spagna)
I Ganassoni (Canada)
Quel del Risoto col Tastasal (Australia)
Luni Pignatar (Lussemburgo)
Verona Paulista (Brasil)
Un Piston al dì (U.S.A.)

Squadre Partecipanti 39

 

EDISSIÓN V - 2003 - TROFEO PAPÀ DEL GNOCO

EDISSIÓN V - 2003 - TROFEO PAPÀ DEL GNOCO
1° El Caval de Gonela
2° I Tri Dotori
3° I Rusteghi

Premio Sinpatia: Cul de la Trenti
Premio Secia: RH Bardolino +
Premio Asso de Cope: I Tri Dotori
Premio Dall'Oca (dimande-foto): Giremo come Moscoli
Premio Cangrande (dimande-storiche): I Tri Dotori
Premio Barbarani (dimande-dialetali): El Caval de Gonela
Premio Testina da brodo (Crucirava): Cotechinium '03

Squadre "Estero-Veronesi" partecipanti:
I Mussi Catalani: Barçelona/Spagna
I Ganassoni: Canada
Un Piston al dì: Oregon U.S.A.
Verona Paulista: San Paolo do Brasil
Kan da l'Ua: Manciuria Cina

Squadre Partecipanti 35

EDISSIÓN IV - 2002 - TROFEO BOTTEGA DEL VINO

EDISSIÓN IV - 2002 - TROFEO BOTTEGA DEL VINO
1° I Tri Dotori
2° Ovo Galina e Cul Caldo
3° I Ocki a béar Cleb

Premio Sinpatia: Ovo Galina e Cul Caldo
Premio Secia: I Soliti 4 Gati
Premio Asso de Cope: Ovo Galina e Cul Caldo
Premio Dall'Oca (dimande-foto): El Caval de Gonela
Premio Cangrande (dimande-storiche): I Ocki a bear Cleb
Premio Barbarani (dimande-dialetali): Cavassini
Premio Testina da brodo (Crucirava): Tiramolaparamartela

Squadre "Estero-Veronesi" partecipanti:
Un Piston al dì - Oregon U.S.A.
Team Giarina - Baltimora U.S.A.
Verona Paulista - San Paolo do Brasil
Kan da l'Ua - Manciuria Cina


Squadre Partecipanti 28

EDISSIÓN III - 2001 - TROFEO XII APOSTOLI

EDISSIÓN III - 2001 - TROFEO XII APOSTOLI
1° Viva La Pearà
2° I Ocki a béar
3° I Tri Dotori

Premio Sinpatia: El Caval de Gonela
Premio Secia: Pro Paja
Premio Asso de Cope: I Ocki a béar

Squadre "Estero-Veronesi" partecipanti:
Pearà Kraut Ditmarsia - Germania

Squadre Partecipanti 23

EDISSIÓN II - 2000 - TROFEO BERTO BARBARANI

EDISSIÓN II - 2000 - TROFEO BERTO BARBARANI
1° Viva La Pearà
2° Babbo Novo
3° Pearà Kraut MK (Germania)

Premio Sinpatia: La Bogonela
Premio Secia: Pearà Kraut MK (Germania)
Premio Asso de Cope: Babbo Novo

Squadre "Estero-Veronesi" partecipanti:
Pearà Kraut MK - Germania

Squadre Partecipanti 14

EDISSIÓN I - 2000

EDISSIÓN I - 2000
1° Viva La Pearà
2° Pearà Kraut MK (Germania)
3° Pro Paja


Premio Sinpatia: Viva La Pearà
Premio Secia: Pro Paja
Premio Asso de Cope: Pearà Kraut MK (Germania)

Squadre "Estero-Veronesi" partecipanti:
Pearà Kraut MK - Germania
Team Giarina - Baltimora U.S.A.
Zanotelli do Brasil - San Paolo do Brasil

Squadre Partecipanti 10





 
// Podarìa interessarte
Canpionato + Tamara SuperEnaloto  Tarochi + Test Veronesità  CruciVerona




Pin It